Ile kosztuje montaż czujników parkowania?

Motoryzacja

Czujniki parkowania to aktualnie jedno z bardziej przydatnych i coraz częściej spotykanych w autach udogodnień. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że auta coraz rzadziej opuszczają salony bez czujników parkowania, a w wielu przypadkach wyposażenie to oferowane jest w standardzie. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn nasze auto nie zostało doposażone w ten gadżet w momencie produkcji, wciąż możemy doposażyć nasze auto w ten przydatny gadżet.

Ile kosztuje zestaw czujników parkingowych?

Decydując się na doposażenie auta w czujniki parkowania w pierwszej kolejności, musimy zaopatrzyć się w zestaw czujników.

Najtańsze zestawy, wyposażone w prosty sygnalizator oparty na diodach LED to wydatek rzędu 100-150 złotych. Zestawy wyposażone w wyświetlacz będzie kosztowa nas o około 100 złotych więcej.

Zakup oryginalnego, przeznaczonego do naszego pojazdu i używanego w fabrycznym montażu zestawu czujników w ASO będzie nas kosztować około 800 złotych.

Ile kosztuje montaż czujników parkowania?

To ile kosztuje montaż czujników parkowania, zależy od kilku czynników. Koszt zamontowania podstawowych, najtańszych czujników parkowania wraz ze wszystkimi wyświetlaczami to wydatek rzędu 100 do 300 złotych.

Cena zależy głównie od stopnia skomplikowania wybranego przez nas zestawu czujników oraz tego czy montowany będzie jedynie zestaw na tył, czy komplet na tył i na przód.

Montaż czujników parkowania w ASO to wydatek rzędu 800 złotych – tutaj jednak będziemy mieli pewność, że zamontowane zostaną oryginalne czujniki, takie, jakie montowane są w danym pojeździe seryjnie, a same czujniki będą w pełni kompatybilne z systemem i komputerem pokładowym naszego samochodu.

Samodzielny montaż czujników parkowania

Samodzielny montaż czujników nie należy do zadań najprostszych, a na pewno wymaga od nas pewnej precyzji, zdecydowanie nie jest to również zadanie niemożliwe do realizacji.

Potrzebne będą nam jednak odpowiednie do tego zadania narzędzia w tym otwornica potrzebna do wywiercenia otworów w zderzaku i miara, która pomoże nam precyzyjnie wyznaczyć punkty, w których powinny znaleźć się otwory montażowe.

Czasem zdarza się, że producenci w wewnętrznej stronie zderzaka umieszczają wytłoczenia, w których znajdują się potem czujniki parkowania. Można też zaoszczędzić sobie pracy i poszukać zderzak z gotowymi otworami w odpowiednim kolorze i podmienić go z tym znajdującym się na naszym aucie.

Kolejnym etapem jest podłączenie wiązki elektrycznej. W tańszych zestawach w tym celu prawdopodobnie będzie potrzebna nam lutownica i umiejętność posługiwania się nią.

 

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …