Ile kosztuje montaż czujników parkowania?

Motoryzacja

Czujniki parkowania to aktualnie jedno z bardziej przydatnych i coraz częściej spotykanych w autach udogodnień. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że auta coraz rzadziej opuszczają salony bez czujników parkowania, a w wielu przypadkach wyposażenie to oferowane jest w standardzie. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn nasze auto nie zostało doposażone w ten gadżet w momencie produkcji, wciąż możemy doposażyć nasze auto w ten przydatny gadżet.

Ile kosztuje zestaw czujników parkingowych?

Decydując się na doposażenie auta w czujniki parkowania w pierwszej kolejności, musimy zaopatrzyć się w zestaw czujników.

Najtańsze zestawy, wyposażone w prosty sygnalizator oparty na diodach LED to wydatek rzędu 100-150 złotych. Zestawy wyposażone w wyświetlacz będzie kosztowa nas o około 100 złotych więcej.

Zakup oryginalnego, przeznaczonego do naszego pojazdu i używanego w fabrycznym montażu zestawu czujników w ASO będzie nas kosztować około 800 złotych.

Ile kosztuje montaż czujników parkowania?

To ile kosztuje montaż czujników parkowania, zależy od kilku czynników. Koszt zamontowania podstawowych, najtańszych czujników parkowania wraz ze wszystkimi wyświetlaczami to wydatek rzędu 100 do 300 złotych.

Cena zależy głównie od stopnia skomplikowania wybranego przez nas zestawu czujników oraz tego czy montowany będzie jedynie zestaw na tył, czy komplet na tył i na przód.

Montaż czujników parkowania w ASO to wydatek rzędu 800 złotych – tutaj jednak będziemy mieli pewność, że zamontowane zostaną oryginalne czujniki, takie, jakie montowane są w danym pojeździe seryjnie, a same czujniki będą w pełni kompatybilne z systemem i komputerem pokładowym naszego samochodu.

Samodzielny montaż czujników parkowania

Samodzielny montaż czujników nie należy do zadań najprostszych, a na pewno wymaga od nas pewnej precyzji, zdecydowanie nie jest to również zadanie niemożliwe do realizacji.

Potrzebne będą nam jednak odpowiednie do tego zadania narzędzia w tym otwornica potrzebna do wywiercenia otworów w zderzaku i miara, która pomoże nam precyzyjnie wyznaczyć punkty, w których powinny znaleźć się otwory montażowe.

Czasem zdarza się, że producenci w wewnętrznej stronie zderzaka umieszczają wytłoczenia, w których znajdują się potem czujniki parkowania. Można też zaoszczędzić sobie pracy i poszukać zderzak z gotowymi otworami w odpowiednim kolorze i podmienić go z tym znajdującym się na naszym aucie.

Kolejnym etapem jest podłączenie wiązki elektrycznej. W tańszych zestawach w tym celu prawdopodobnie będzie potrzebna nam lutownica i umiejętność posługiwania się nią.

 

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …

Motoryzacja
Montaż rejestratora jazdy do samochodu

Na co zwrócić uwagę? Pomyśl sobie, że wracasz z pracy do domu, jedziesz z poprawną prędkością, nagle dochodzi do zdarzenia drogowego, mianowicie kierowca na pasie obok gwałtownie zajeżdża Ci drogę, bez wyraźnej przyczyny. Sytuacja niestety kończy się nieprzyjemnie dla Ciebie, ponieważ wpadasz czołowo w bariery energochłonnych przy drodze ekspresowej. Na …