Klasyczne auta z Japonii, które warto mieć w garażu

Motoryzacja

Swoista wymiana pokoleń wśród fanów motoryzacji sprawia, że klasyczne auta z Japonii zaczynają zyskiwać na popularności. Całe pokolenie wychowane na grach z serii Gran Turismo na PlayStation czy filmach z serii Szybcy i Wściekli, wzdychają do zupełnie innych aut niż ich starsi koledzy. Jakie 3 klasycznych japońskich auta warto wziąć pod uwagę poszukując ciekawego youngtimera?

Toyota Supra

Sylwetka Supry czwartek generacji zwieńczona akcesoryjnym olbrzymim tylnym spoilerem były czymś kultowym jeszcze zanim model ten pojawił się w 2001 roku w Szybkich i Wściekłych.
Potężne silniki 2JZ dysponowały mocą ponad 300 koni w swojej europejskiej wersji, a poddane tuningowi bez problemu podwajały swoją moc.
Wszyscy rozglądają się za uturbioną wersja w manualu, co sprawia, że ceny tego modelu szybko szybują do góry.
Wersje w automacie i bez turbiny nie są aż tak poszukiwane i kultowe więc ich cena również jest nieco bardziej przystępna. W tym wypadku warto jednak poszukać zadbanego egzemplarza, ponieważ ceny klasycznej Supry szybko idą w górę, sprawiając, że samochód ten jest świetną lokatą kapitału.

Nissan Skyline GT-R

Skyline GT-R stał się kultowy dzięki potężnemu 276-konnej rzędowej szóstce o oznaczeniu RB26DETT i systemowi napędu na cztery koła nazwanemu ATTESA.
Standardowe R32 GT-R mają już status aut kolekcjonerskich. Jednak to rzadkie wersje V spec, N1 i Nismo są tymi najbardziej pożądanymi.
Następca modelu R32, czyli R33 nie był już tak rozchwytywany, aczkolwiek fani Gran Turismo na pewno lepiej pamiętają właśnie ten model z wirtualnych torów wyścigowych.

Mitsubishi Evo VI Tommi Mäkinen Edition

Model ten nazwany został po fińskim mistrzu WRC, który zdobył cztery tytuły mistrzowskie dla Mitsubishi właśnie modelem Evo VI.
Evo VI sygnowane jego imieniem dostało kilka modyfikacji nadwozia, układu sterowania oraz turbiny. Najbardziej kultowe są wersje w kolorze czerwonym i z białymi pasami – niemniej jednak jest to aspekt czysto wizualny i wersje srebrne, białe, czarne czy niebieskie nie różnią się niczym pod względem technicznym od najbardziej kultowej wersji kolorystycznej.
Również podstawowa wersja Evo VI jest warta uwagi i równie kultowa co model Tommiego Mäkinena.

Klasyczne auta z Japonii – będą tylko droższe

Klasyczne auta z Japonii to świetna lokata kapitału. Są to nie tylko generalnie świetne i doprowadzone niemal do perfekcji maszyny, które w większości mogą poszczycić się świetnymi wynikami sportowymi, ale też auta, które z wielu powodów już nigdy nie powstaną.
Są więc genialne w każdym calu i owiane legendą – rzecz całkowicie bezcenna!

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …