Legendarne akcesoryjne nagłośnienie Audi – czyli Bang&Olufsen

Motoryzacja

Akcesoryjne, a nawet specjalne tuningowe, nagłośnienie w samochodzie to marzenie każdego audiofila jak i fana głośnego słuchania muzyki i robienia hałasu. Niewiele jest jednak aut, które opuszczają fabrykę z nagłośnieniem, które określane jest mianem kultowego i staje się niedoścignionym wzorem do naśladowania. Tak właśnie odbierane jest nagłośnienie Audi, które sygnowane jest przez firmę Bang&Olufsen

Czym jest Bang&Olufsen

Bang&Olufsen to duńska firma znana z produkowania najwyższej jakości sprzętu muzycznego.
Produkują wszystko od poręcznych słuchawek Bluetooth po audiofilskie zestawy kina domowego.
Znani są również jako producenci akcesoryjnych, montowanych za dopłatą, zestawów nagłośnienia samochodowego.
Pojawienie się zestawu grającego marki Bang&Olufsen w pojeździe to wyznacznik luksusu jak i bardzo wysokiej jakości dźwięku, który wydobywa się z pokładowego systemu rozrywki.
Zestawy nagłośnienia Bang&Olufsen po raz pierwszy trafiły do samochodów w 2005 roku, debiutując w drugiej generacji Audi A8, a już rok po debiucie okrzyknięte zostały najlepszymi na świecie.

Nagłośnienie Audi Bang&Olufsen – dołożenie do auta

Na popularnych w sieci portalach z ogłoszeniami znajdziemy sporo ofert odsprzedania pojedynczych elementów, z których składa się nagłośnienie Audi produkowane przez Bang&Olufsen.
Znajdziemy również bez problemu kompletne zestawy nagłośnienia do konkretnych modeli Audi.
Warto jednak przed dokonaniem zakupu, upewnić się, czy w naszym aucie istnieje możliwość bezproblemowego zamontowania akcesoryjnych zestawów nagłośnienia.
Zdarza się bowiem, że akcesoryjne nagłośnienie Audi składa się z większej liczby komponentów niż to instalowane w autach tego producenta fabrycznie.
Jeżeli więc nie jesteśmy pewni czy dany zestaw bezproblemu zamontujemy w naszym pojeździe, warto skontaktować się ze specjalistami od nagłośnienia samochodowego, którzy doradzą nam działające rozwiązania i którzy prawdopodobnie mają już doświadczenie w podobnych „przekładkach” systemu nagłośnienia.
Pamiętajmy też, że na dołożenie do fabrycznie nowego egzemplarza Audi nagłośnienia Bang&Olufsen rocznie decyduje się około 10% nabywców.
Akcesoryjne nagłośnienienie ma jednak również swoje wady. Oprócz ceny, od zestawów akcesoryjnych kupujących odpycha mocno ograniczone możliwości korekcji dźwięku.
Za problematyczne uznaje się również mocno niekomfortowe ułożenie tylnych głośników, zwłaszcza jeżeli dla bardzo wysokich pasażerów przewożonych na tylnych siedzeniach.
Na pytanie, czy te drobne niedogodności warte są doskonałej jakości brzmienia, każdy musi już odpowiedzieć we własnym zakresie.

 

Motoryzacja
Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …

Motoryzacja
Szlifowanie CNC – jakie są najważniejsze zalety?

Wykończenie powierzchni to ostatni, a pod pewnym względem najważniejszy etap powstawania detalu. W końcu musi on nie tylko spełniać wysokie wymagania dotyczące jakości, ale też estetyki. Z pomocą przychodzi więc szlifowanie jako metoda precyzyjnej obróbki przedmiotów. Sprawdź, jakimi zaletami się wyróżnia i dlaczego warto z niej skorzystać przy realizacji własnych …