Legendarne akcesoryjne nagłośnienie Audi – czyli Bang&Olufsen

Motoryzacja

Akcesoryjne, a nawet specjalne tuningowe, nagłośnienie w samochodzie to marzenie każdego audiofila jak i fana głośnego słuchania muzyki i robienia hałasu. Niewiele jest jednak aut, które opuszczają fabrykę z nagłośnieniem, które określane jest mianem kultowego i staje się niedoścignionym wzorem do naśladowania. Tak właśnie odbierane jest nagłośnienie Audi, które sygnowane jest przez firmę Bang&Olufsen

Czym jest Bang&Olufsen

Bang&Olufsen to duńska firma znana z produkowania najwyższej jakości sprzętu muzycznego.
Produkują wszystko od poręcznych słuchawek Bluetooth po audiofilskie zestawy kina domowego.
Znani są również jako producenci akcesoryjnych, montowanych za dopłatą, zestawów nagłośnienia samochodowego.
Pojawienie się zestawu grającego marki Bang&Olufsen w pojeździe to wyznacznik luksusu jak i bardzo wysokiej jakości dźwięku, który wydobywa się z pokładowego systemu rozrywki.
Zestawy nagłośnienia Bang&Olufsen po raz pierwszy trafiły do samochodów w 2005 roku, debiutując w drugiej generacji Audi A8, a już rok po debiucie okrzyknięte zostały najlepszymi na świecie.

Nagłośnienie Audi Bang&Olufsen – dołożenie do auta

Na popularnych w sieci portalach z ogłoszeniami znajdziemy sporo ofert odsprzedania pojedynczych elementów, z których składa się nagłośnienie Audi produkowane przez Bang&Olufsen.
Znajdziemy również bez problemu kompletne zestawy nagłośnienia do konkretnych modeli Audi.
Warto jednak przed dokonaniem zakupu, upewnić się, czy w naszym aucie istnieje możliwość bezproblemowego zamontowania akcesoryjnych zestawów nagłośnienia.
Zdarza się bowiem, że akcesoryjne nagłośnienie Audi składa się z większej liczby komponentów niż to instalowane w autach tego producenta fabrycznie.
Jeżeli więc nie jesteśmy pewni czy dany zestaw bezproblemu zamontujemy w naszym pojeździe, warto skontaktować się ze specjalistami od nagłośnienia samochodowego, którzy doradzą nam działające rozwiązania i którzy prawdopodobnie mają już doświadczenie w podobnych „przekładkach” systemu nagłośnienia.
Pamiętajmy też, że na dołożenie do fabrycznie nowego egzemplarza Audi nagłośnienia Bang&Olufsen rocznie decyduje się około 10% nabywców.
Akcesoryjne nagłośnienienie ma jednak również swoje wady. Oprócz ceny, od zestawów akcesoryjnych kupujących odpycha mocno ograniczone możliwości korekcji dźwięku.
Za problematyczne uznaje się również mocno niekomfortowe ułożenie tylnych głośników, zwłaszcza jeżeli dla bardzo wysokich pasażerów przewożonych na tylnych siedzeniach.
Na pytanie, czy te drobne niedogodności warte są doskonałej jakości brzmienia, każdy musi już odpowiedzieć we własnym zakresie.

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …