Legendarne akcesoryjne nagłośnienie Audi – czyli Bang&Olufsen

Motoryzacja

Akcesoryjne, a nawet specjalne tuningowe, nagłośnienie w samochodzie to marzenie każdego audiofila jak i fana głośnego słuchania muzyki i robienia hałasu. Niewiele jest jednak aut, które opuszczają fabrykę z nagłośnieniem, które określane jest mianem kultowego i staje się niedoścignionym wzorem do naśladowania. Tak właśnie odbierane jest nagłośnienie Audi, które sygnowane jest przez firmę Bang&Olufsen

Czym jest Bang&Olufsen

Bang&Olufsen to duńska firma znana z produkowania najwyższej jakości sprzętu muzycznego.
Produkują wszystko od poręcznych słuchawek Bluetooth po audiofilskie zestawy kina domowego.
Znani są również jako producenci akcesoryjnych, montowanych za dopłatą, zestawów nagłośnienia samochodowego.
Pojawienie się zestawu grającego marki Bang&Olufsen w pojeździe to wyznacznik luksusu jak i bardzo wysokiej jakości dźwięku, który wydobywa się z pokładowego systemu rozrywki.
Zestawy nagłośnienia Bang&Olufsen po raz pierwszy trafiły do samochodów w 2005 roku, debiutując w drugiej generacji Audi A8, a już rok po debiucie okrzyknięte zostały najlepszymi na świecie.

Nagłośnienie Audi Bang&Olufsen – dołożenie do auta

Na popularnych w sieci portalach z ogłoszeniami znajdziemy sporo ofert odsprzedania pojedynczych elementów, z których składa się nagłośnienie Audi produkowane przez Bang&Olufsen.
Znajdziemy również bez problemu kompletne zestawy nagłośnienia do konkretnych modeli Audi.
Warto jednak przed dokonaniem zakupu, upewnić się, czy w naszym aucie istnieje możliwość bezproblemowego zamontowania akcesoryjnych zestawów nagłośnienia.
Zdarza się bowiem, że akcesoryjne nagłośnienie Audi składa się z większej liczby komponentów niż to instalowane w autach tego producenta fabrycznie.
Jeżeli więc nie jesteśmy pewni czy dany zestaw bezproblemu zamontujemy w naszym pojeździe, warto skontaktować się ze specjalistami od nagłośnienia samochodowego, którzy doradzą nam działające rozwiązania i którzy prawdopodobnie mają już doświadczenie w podobnych „przekładkach” systemu nagłośnienia.
Pamiętajmy też, że na dołożenie do fabrycznie nowego egzemplarza Audi nagłośnienia Bang&Olufsen rocznie decyduje się około 10% nabywców.
Akcesoryjne nagłośnienienie ma jednak również swoje wady. Oprócz ceny, od zestawów akcesoryjnych kupujących odpycha mocno ograniczone możliwości korekcji dźwięku.
Za problematyczne uznaje się również mocno niekomfortowe ułożenie tylnych głośników, zwłaszcza jeżeli dla bardzo wysokich pasażerów przewożonych na tylnych siedzeniach.
Na pytanie, czy te drobne niedogodności warte są doskonałej jakości brzmienia, każdy musi już odpowiedzieć we własnym zakresie.

 

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …