Foteliki dziecięce.

Motoryzacja

Polskie prawo zakłada, że dzieci poniżej metra i pięćdziesięciu centymetrów wysokości nie mogą jeździć samochodem bez fotelika. Jest to podyktowane faktem, że pasy jakie posiadamy w samochodzie ustawione są tak, by przytrzymywać nas w trzech szczególnych punktach ciała, a poniżej tego wzrostu nie jest możliwe odpowiednie ułożenie ich na ciele. Systemy bezpieczeństwa prawdopodobnie wyrządziłyby naszym pociechom większej szkody niż sama stłuczka, gdyby do ewentualnej doszło.
Na szczęście rynek odpowiada na potrzeby użytkowników i można znaleźć na nim mnóstwo ofert dotyczących właśnie fotelików samochodowych dziecięcych. Podzielone są one zazwyczaj na dwie kategorie wagowe. Pierwsza dotyczy dzieci od zera do piętnastu kilogramów, druga zaś tyczy się starszych dzieci o wadzę od piętnastu do trzydziestu sześciu. Dostosowanie wielkości oraz kształtu fotelika do naszej pociechy jest niezwykle ważne, bo wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale szczególnie na bezpieczeństwo.

Montowanie fotelika dziecięcego

Fotelik do auta dla dziecka można zamontować w każdym aucie, ponieważ każdy fotelik posiada uchwyt dostosowany do standardowych pasów bezpieczeństwa. Przypięty w ten sposób fotelik nie ma prawa ulegać przesunięciom, a dodatkowo każdy z nich posiada własne pasy trzymające dziecko w komfortowych warunkach.
Jednak stale zmieniające się normy bezpieczeństwa i konsumenci naciskający na tworzenie nowych, lepszych i efektywniejszych sposobów użytkowania fotelików skłoniły producentów aut do stworzenia dedykowanego sposobu montażu siedzeń dla naszych pociech. Sposób ten nazywa się Isofix. Jest to para uchwytów przymocowana do ramy pojazdu z jednej strony, a do fotela z drugiej. Zapewnia to maksimum bezpieczeństwa i pewność, że nawet podczas wypadku fotelik nie oderwie się od kanapy, co zdecydowanie zwiększy szanse na przeżycie dzieci.
Wszystkie oferowane aktualnie foteliki na rynku posiadają uchwyty mocujące do systemu Isofix. Również auta są zaopatrywane w ten system już mniej więcej od roku 1999 więc niemal każde auto powyżej tego roku produkcji powinno posiadać ustandaryzowane uchwyty na foteliki dziecięce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Montowanie fotelik do auta dla dziecka czy usadzanie w nim naszej pociechy, szczególnie małego, może być uciążliwe i często ignorowane podczas krótkich tras do pobliskiego sklepu czy parę ulic dalej do babci. Jednak nieszczęście może się zdarzyć nawet przy wyjeździe z podjazdu. Czy w świetle takiego wydarzenia, kilka zaoszczędzonych sekund będzie warte zdrowia lub życia dziecka?

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …