Foteliki dziecięce.

Motoryzacja

Polskie prawo zakłada, że dzieci poniżej metra i pięćdziesięciu centymetrów wysokości nie mogą jeździć samochodem bez fotelika. Jest to podyktowane faktem, że pasy jakie posiadamy w samochodzie ustawione są tak, by przytrzymywać nas w trzech szczególnych punktach ciała, a poniżej tego wzrostu nie jest możliwe odpowiednie ułożenie ich na ciele. Systemy bezpieczeństwa prawdopodobnie wyrządziłyby naszym pociechom większej szkody niż sama stłuczka, gdyby do ewentualnej doszło.
Na szczęście rynek odpowiada na potrzeby użytkowników i można znaleźć na nim mnóstwo ofert dotyczących właśnie fotelików samochodowych dziecięcych. Podzielone są one zazwyczaj na dwie kategorie wagowe. Pierwsza dotyczy dzieci od zera do piętnastu kilogramów, druga zaś tyczy się starszych dzieci o wadzę od piętnastu do trzydziestu sześciu. Dostosowanie wielkości oraz kształtu fotelika do naszej pociechy jest niezwykle ważne, bo wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale szczególnie na bezpieczeństwo.

Montowanie fotelika dziecięcego

Fotelik do auta dla dziecka można zamontować w każdym aucie, ponieważ każdy fotelik posiada uchwyt dostosowany do standardowych pasów bezpieczeństwa. Przypięty w ten sposób fotelik nie ma prawa ulegać przesunięciom, a dodatkowo każdy z nich posiada własne pasy trzymające dziecko w komfortowych warunkach.
Jednak stale zmieniające się normy bezpieczeństwa i konsumenci naciskający na tworzenie nowych, lepszych i efektywniejszych sposobów użytkowania fotelików skłoniły producentów aut do stworzenia dedykowanego sposobu montażu siedzeń dla naszych pociech. Sposób ten nazywa się Isofix. Jest to para uchwytów przymocowana do ramy pojazdu z jednej strony, a do fotela z drugiej. Zapewnia to maksimum bezpieczeństwa i pewność, że nawet podczas wypadku fotelik nie oderwie się od kanapy, co zdecydowanie zwiększy szanse na przeżycie dzieci.
Wszystkie oferowane aktualnie foteliki na rynku posiadają uchwyty mocujące do systemu Isofix. Również auta są zaopatrywane w ten system już mniej więcej od roku 1999 więc niemal każde auto powyżej tego roku produkcji powinno posiadać ustandaryzowane uchwyty na foteliki dziecięce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Montowanie fotelik do auta dla dziecka czy usadzanie w nim naszej pociechy, szczególnie małego, może być uciążliwe i często ignorowane podczas krótkich tras do pobliskiego sklepu czy parę ulic dalej do babci. Jednak nieszczęście może się zdarzyć nawet przy wyjeździe z podjazdu. Czy w świetle takiego wydarzenia, kilka zaoszczędzonych sekund będzie warte zdrowia lub życia dziecka?

 

Motoryzacja
Jak często należy wymieniać olej w samochodzie?

Był ciepły letni dzień, kiedy pan Janusz postanowił wyruszyć w długo oczekiwaną podróż swoim klasycznym samochodem. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, gdy zaczął dostrzegać, że jego ukochane auto nie pracuje tak płynnie, jak zwykle. Po krótkim postoju na stacji diagnostycznej okazało się, że przyczyną był zaniedbany olej …

Motoryzacja
Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …