Hak na rower do samochodu

Motoryzacja

Pogoda sprzyja, ale okolica nie jest przystosowana do długich wycieczek rowerowych bez przymusu ciągłego martwienia się o wyprzedzające nas samochody ciężarowe? A może po prostu marzy ci się wycieczka w miejscu, do którego nie mógłbyś dojechać o własnych siłach, a twoje auto nie ma tyle miejsca by zmieścić rowery całej twojej rodziny? Rozwiązanie jest banalnie proste. Hak na rower do samochodu!
Jedynym wymaganym warunkiem jest posiadanie przez nas haku holowniczego, ale jeżeli go nie posiadamy, to kupienie i zamontowanie haka w naszym aucie będzie banalnie proste. A kiedy już go mamy, możemy zająć się montowaniem specjalnego sprzętu, ułatwiającego nam przewóz rowerów. Dostępne są modele o różnej pojemności pozwalające przewozić nam kilka rowerów na raz.

Hak na rower do samochodu – wersje

W sprzedaży znaleźć można różne wersje bagażników rowerowych. Jednym z nich jest tradycyjna platforma rowerowa, doczepiana do haku holowniczego i podtrzymująca rower uchwytem przymocowanym do ramy oraz podkładkami znajdującymi się pod kołami naszego jednośladu.
Drugim rodzajem jest wieszak na hak do samochodu. Tutaj jedynym miejscem mocowania roweru do auta jest jego rama, do której przyczepia się uchwyty trzymające rower przez cały czas trwania podróży

Bagażniki dachowe

Oprócz bagażników montowanych do naszego auta poprzez hak holowniczy można również zainwestować w bagażnik mocowany do relingów dachowych naszego auta. Oczywiście nie każdy samochód je posiada, podobnie jak z hakiem holowniczym, ale jest to właśnie opcja zastępcza dla bagażników opartych na haku. Jest to najwygodniejsza forma kiedy posiadamy dłuższy samochód, na przykład o nadwoziu typu kombi.

Hak na rower do samochodu, a prawo

Do 2017 roku przepisy nie określały dokładnych norm przewożenia rowerów na bagażniku przyczepionym do haka holowniczego. Jednak w wyżej wymienionym roku weszły nowe przepisy, mówiące o tym, że bagażnik takie musi sprostać pewnym wymaganiom.
• Oświetlone miejsce na tablice rejestracyjną
• Kierunkowskazy
• Światła awaryjne
• Światła przeciwmgielne
• Światła cofania
• Światła pozycyjne
Hak na rower do samochodu był przed 2017 rokiem sprzedawany z gniazdem 7 pinowy nie pozwalającym na spełnienie tych oczekiwań. Teraz, oczywiście, większość kupowanych w sklepie – nowych – bagażników te normy spełnia. Warto jednak pamiętać przy kupnie używanego bagażnika by zwrócić uwagę na wtyczkę. Jeżeli widzimy jedynie siedem bolców warto przemyśleć zakup jeszcze raz by nie narazić się na niechcianą kontrolę policji oraz mandat karny.

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …