Hak na rower do samochodu

Motoryzacja

Pogoda sprzyja, ale okolica nie jest przystosowana do długich wycieczek rowerowych bez przymusu ciągłego martwienia się o wyprzedzające nas samochody ciężarowe? A może po prostu marzy ci się wycieczka w miejscu, do którego nie mógłbyś dojechać o własnych siłach, a twoje auto nie ma tyle miejsca by zmieścić rowery całej twojej rodziny? Rozwiązanie jest banalnie proste. Hak na rower do samochodu!
Jedynym wymaganym warunkiem jest posiadanie przez nas haku holowniczego, ale jeżeli go nie posiadamy, to kupienie i zamontowanie haka w naszym aucie będzie banalnie proste. A kiedy już go mamy, możemy zająć się montowaniem specjalnego sprzętu, ułatwiającego nam przewóz rowerów. Dostępne są modele o różnej pojemności pozwalające przewozić nam kilka rowerów na raz.

Hak na rower do samochodu – wersje

W sprzedaży znaleźć można różne wersje bagażników rowerowych. Jednym z nich jest tradycyjna platforma rowerowa, doczepiana do haku holowniczego i podtrzymująca rower uchwytem przymocowanym do ramy oraz podkładkami znajdującymi się pod kołami naszego jednośladu.
Drugim rodzajem jest wieszak na hak do samochodu. Tutaj jedynym miejscem mocowania roweru do auta jest jego rama, do której przyczepia się uchwyty trzymające rower przez cały czas trwania podróży

Bagażniki dachowe

Oprócz bagażników montowanych do naszego auta poprzez hak holowniczy można również zainwestować w bagażnik mocowany do relingów dachowych naszego auta. Oczywiście nie każdy samochód je posiada, podobnie jak z hakiem holowniczym, ale jest to właśnie opcja zastępcza dla bagażników opartych na haku. Jest to najwygodniejsza forma kiedy posiadamy dłuższy samochód, na przykład o nadwoziu typu kombi.

Hak na rower do samochodu, a prawo

Do 2017 roku przepisy nie określały dokładnych norm przewożenia rowerów na bagażniku przyczepionym do haka holowniczego. Jednak w wyżej wymienionym roku weszły nowe przepisy, mówiące o tym, że bagażnik takie musi sprostać pewnym wymaganiom.
• Oświetlone miejsce na tablice rejestracyjną
• Kierunkowskazy
• Światła awaryjne
• Światła przeciwmgielne
• Światła cofania
• Światła pozycyjne
Hak na rower do samochodu był przed 2017 rokiem sprzedawany z gniazdem 7 pinowy nie pozwalającym na spełnienie tych oczekiwań. Teraz, oczywiście, większość kupowanych w sklepie – nowych – bagażników te normy spełnia. Warto jednak pamiętać przy kupnie używanego bagażnika by zwrócić uwagę na wtyczkę. Jeżeli widzimy jedynie siedem bolców warto przemyśleć zakup jeszcze raz by nie narazić się na niechcianą kontrolę policji oraz mandat karny.

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …