Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Motoryzacja

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe dla par to całkiem obszerna kategoria modeli, dlatego warto wiedzieć, na co należy zwrócić baczną uwagę na etapie wyboru pojazdu dla siebie. Oto kilka podstawowych wskazówek.

Kompaktowy rozmiar

Para nie potrzebuje bardzo dużej przestrzeni w przyczepie. O wiele ważniejsze jest to, aby nie stanowiła ona obciążenia dla holownika, zmieściła się na każdej parceli i aby można było nią wygodnie manewrować np. w centrach miast. Stąd radzimy, aby skupić się na kompaktowych przyczepach jednoosiowych, najlepiej o długości do około 650 cm.

Duża łazienka? Niekoniecznie

Pewnie, że dobrze jest mieć pełnoprawną łazienkę w przyczepie kempingowej, natomiast nie jest to must have, gdy podróżuje się bez dzieci, a już zwłaszcza planując pobyty na kempingach wyposażonych w sanitariaty. Zamiast dużej łazienki lepiej postawić na przyczepę z wygodną toaletą i awaryjnym prysznicem, a zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na schowki czy duże łóżko z osobną salonką czy też powiększony aneks kuchenny.

Osobne łóżko mile widziane!

W najmniejszych przyczepach kempingowych bardzo często jest tak, że salonka pełni jednocześnie funkcję miejsca do spania. Nie jest to zbyt fortunne rozwiązanie. W miarę możliwości radzimy rozejrzeć się za przyczepą z osobnym łóżkiem o szerokości 140 cm, w którym wygodnie wyśpią się dwie osoby i nie będzie potrzeby jego codziennego rozkładnia i składania.

Spora ładowność

Podstawowym kryterium wyboru przyczepy kempingowej zawsze jest jej DMC, które musi być zgodne z informacją znajdującą się w dowodzie rejestracyjnym holownika (pozycja O.1). Tutaj ważna uwaga: należy sprawdzić, jaka jest dopuszczalna ładowność przyczepy.

Jeśli przyczepa ma np. DMC 1200 kilogramów, a jej masa własna wynosi 1000 kilogramów, to wiadomo, że można do niej załadować jeszcze tylko 200 kilogramów – to naprawdę niewiele. Chcąc podróżować z np. przedsionkiem, rowerami, dwiema butlami gazowymi i sporą ilością drobiazgów, warto rozejrzeć się za przyczepą z jak największą ładownością.

Wydajne ogrzewanie

Pary mają znacznie większe możliwości w zakresie podróżowania z przyczepą kempingową także poza ścisłym sezonem wakacyjnym. Jeśli planujecie wypady jesienią, wczesną wiosną czy nawet zimą, to koniecznie poszukajcie przyczepy z wydajnym systemem ogrzewania. Tutaj bezsprzecznie najlepszym wyborem będzie przyczepa z ogrzewaniem wodnym Alde.

Powiększone zbiorniki na czystą i szarą wodę (opcjonalnie podgrzewane)

Planując częste wypady z przyczepą kempingową i spanie „na dziko” należy to uwzględnić na etapie wyboru konkretnego modelu. Dobrym pomysłem będzie zakup przyczepy z powiększonymi zbiornikami czystej i szarej wody, co zapewni samowystarczalność poza kempingami. Z kolei w okresie zimowym przyda się podgrzewanie zbiornika szarej wody, dzięki czemu nie będzie problemu z dłuższym postojem nawet przy ujemnych temperaturach.

Gdzie szukać przyczepy campingowej dla pary?

W poszukiwaniu przyczepy kempingowej, która spełnia powyższe kryteria, warto wybrać się do salonu HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To autoryzowany dealer m.in. marek Buerstner i ERIBA, w których ofertach znajdziemy idealne modele dla par – na przykład znakomicie wykonaną ERIBA Touring czy korzystną cenowo Buerstner Premio Life.

Sprawdź przyczepy kempingowe np. marki Buerstner dostępne w stałej ofercie HYMER Poznań (https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/), a następnie odwiedź salon w Sadach, gdzie na miejscu masz możliwość porównania poszczególnych modeli oraz skorzystania z fachowego doradztwa. Koniecznie zapytaj też o atrakcyjne formy finansowania zakupu.

Motoryzacja
Jak często należy wymieniać olej w samochodzie?

Był ciepły letni dzień, kiedy pan Janusz postanowił wyruszyć w długo oczekiwaną podróż swoim klasycznym samochodem. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, gdy zaczął dostrzegać, że jego ukochane auto nie pracuje tak płynnie, jak zwykle. Po krótkim postoju na stacji diagnostycznej okazało się, że przyczyną był zaniedbany olej …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …

Motoryzacja
Szlifowanie CNC – jakie są najważniejsze zalety?

Wykończenie powierzchni to ostatni, a pod pewnym względem najważniejszy etap powstawania detalu. W końcu musi on nie tylko spełniać wysokie wymagania dotyczące jakości, ale też estetyki. Z pomocą przychodzi więc szlifowanie jako metoda precyzyjnej obróbki przedmiotów. Sprawdź, jakimi zaletami się wyróżnia i dlaczego warto z niej skorzystać przy realizacji własnych …