Detailing – co to właściwie jest?

Motoryzacja

Z roku na rok Polacy coraz bardziej i coraz lepiej dbają o swoje samochody. Nie da się nie zauważyć zwiększającej się świadomości o tym, że zadbany samochód to bezpieczny samochód. Trend ten nie omija również estetycznego aspektu. Coraz częściej sięgamy również po usługi związane z auto detailingiem. Wracając jednak do sedna, detailing co to jest?

Detailing co to jest?

Detailing to w telegraficznym skrócie kompleksowa usługa polegająca na czyszczeniu i konserwacji samochodu. Proces detailingu na celu ma zarówno podniesienie wartości estetycznej pojazdu jak i zapobieganie stopniowej degeneracji powłoki lakierniczej jak i elementów wnętrza samochodu. Tym samym detailing nie tylko wpływa na wygląd auta, ale również na to jak długo pojazd zachowa swoją świeżość, tym samym przedłużając jego żywotność.

Detaling dzielimy na ten zewnętrzny oraz wewnętrzny, w zależności czy procesowi czyszczenia i konserwacji podlega wnętrze auta, czy zewnętrzna powłoka lakiernicza. W obu przypadkach używa się innych technik czyszczenia i konserwacji oraz innych środków chemicznych.

Na czym polega detailing wnętrza?

Detailing wnętrza polega na oczyszczeniu i zabezpieczeniu elementów wewnętrznych auta takich jak elementy kokpitu, podsufitki oraz wszystkich elementów plastikowych czy chromowanych znajdujące się wewnątrz auta.

Podczas wykonywania detailingu wnętrza nacisk kładziony jest na odnowienie najmniejszych elementów wnętrza. Tym samym poprawnie przeprowadzony detailing wnętrza, powinien jak najlepiej odwzorowywać fabryczny stan elementów wewnątrz naszego auta.

Do przeprowadzenia detailingu wnętrza niezbędne są nie tylko specjalne środki chemiczne, ale również delikatne i precyzyjne narzędzia.

Na czym polega detailing zewnętrzny?

Detailing zewnętrzny polega na poddaniu oczyszczaniu oraz konserwacji zewnętrznych elementów samochodu. Dotyczy on więc nie tylko powłoki lakierniczej, ale również kół, szyb czy elementów ozdobnych karoserii takich jak ozdobne elementy plastikowe, czy też chromowane.

Podczas przeprowadzania detailingu zewnętrznego, cały proces, rozpoczyna się od oczyszczenia powierzchni auta za pomocą specjalnej chemii.

Kolejnym, nie obowiązkowym, elementem detailingu jest polerowanie ręczne lub też mechaniczne, które na celu ma usunięcie drobnych zarysowań z powierzchni lakieru. Na oczyszczony lakier nakłada się wosk, który zabezpiecza i konserwuje powierzchnie lakieru. Coraz częściej stosuje się również powłoki ceramiczne, które zdecydowanie lepiej zabezpieczają lakier przed drobnymi zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …

Motoryzacja
Montaż rejestratora jazdy do samochodu

Na co zwrócić uwagę? Pomyśl sobie, że wracasz z pracy do domu, jedziesz z poprawną prędkością, nagle dochodzi do zdarzenia drogowego, mianowicie kierowca na pasie obok gwałtownie zajeżdża Ci drogę, bez wyraźnej przyczyny. Sytuacja niestety kończy się nieprzyjemnie dla Ciebie, ponieważ wpadasz czołowo w bariery energochłonnych przy drodze ekspresowej. Na …