Detailing – co to właściwie jest?

Motoryzacja

Z roku na rok Polacy coraz bardziej i coraz lepiej dbają o swoje samochody. Nie da się nie zauważyć zwiększającej się świadomości o tym, że zadbany samochód to bezpieczny samochód. Trend ten nie omija również estetycznego aspektu. Coraz częściej sięgamy również po usługi związane z auto detailingiem. Wracając jednak do sedna, detailing co to jest?

Detailing co to jest?

Detailing to w telegraficznym skrócie kompleksowa usługa polegająca na czyszczeniu i konserwacji samochodu. Proces detailingu na celu ma zarówno podniesienie wartości estetycznej pojazdu jak i zapobieganie stopniowej degeneracji powłoki lakierniczej jak i elementów wnętrza samochodu. Tym samym detailing nie tylko wpływa na wygląd auta, ale również na to jak długo pojazd zachowa swoją świeżość, tym samym przedłużając jego żywotność.

Detaling dzielimy na ten zewnętrzny oraz wewnętrzny, w zależności czy procesowi czyszczenia i konserwacji podlega wnętrze auta, czy zewnętrzna powłoka lakiernicza. W obu przypadkach używa się innych technik czyszczenia i konserwacji oraz innych środków chemicznych.

Na czym polega detailing wnętrza?

Detailing wnętrza polega na oczyszczeniu i zabezpieczeniu elementów wewnętrznych auta takich jak elementy kokpitu, podsufitki oraz wszystkich elementów plastikowych czy chromowanych znajdujące się wewnątrz auta.

Podczas wykonywania detailingu wnętrza nacisk kładziony jest na odnowienie najmniejszych elementów wnętrza. Tym samym poprawnie przeprowadzony detailing wnętrza, powinien jak najlepiej odwzorowywać fabryczny stan elementów wewnątrz naszego auta.

Do przeprowadzenia detailingu wnętrza niezbędne są nie tylko specjalne środki chemiczne, ale również delikatne i precyzyjne narzędzia.

Na czym polega detailing zewnętrzny?

Detailing zewnętrzny polega na poddaniu oczyszczaniu oraz konserwacji zewnętrznych elementów samochodu. Dotyczy on więc nie tylko powłoki lakierniczej, ale również kół, szyb czy elementów ozdobnych karoserii takich jak ozdobne elementy plastikowe, czy też chromowane.

Podczas przeprowadzania detailingu zewnętrznego, cały proces, rozpoczyna się od oczyszczenia powierzchni auta za pomocą specjalnej chemii.

Kolejnym, nie obowiązkowym, elementem detailingu jest polerowanie ręczne lub też mechaniczne, które na celu ma usunięcie drobnych zarysowań z powierzchni lakieru. Na oczyszczony lakier nakłada się wosk, który zabezpiecza i konserwuje powierzchnie lakieru. Coraz częściej stosuje się również powłoki ceramiczne, które zdecydowanie lepiej zabezpieczają lakier przed drobnymi zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …