Naprawa maski samochodowej

Motoryzacja

Stłuczki zdarzają się każdemu. Niewielkim problemem jest kiedy nie jesteśmy winni spowodowaniu kolizji drogowej, jednak kiedy sami ponosimy odpowiedzialność za uszkodzenie swojego auta sprawy się delikatnie komplikują.

Coraz częściej zapobiegamy takim sytuacjom wykupująć AC, które obejmuje ubezpieczeniem nie tylko poszkodowanego, ale również sprawcę kolizji. To ułatwia cały zabieg – oddajemy auto do certyfikowanego serwisu, uszkodzone części zostają wymienione i wszystko kończy się happy endem. Jednak bez tego typu ubezpieczenia możemy zostać zmuszeni sami zagwarantować sobie naprawdę uszkodzonych części. Przetocze potencjalną sytuację potrącenia sarny podczas nocnego powrotu do domu. Cały przód naszego samochodu uległ uszkodzeniu. Co wtedy?
Oczywiście pierwszą odpowiedzią jest oddanie auta do serwisu, tam profesjonaliści zajmą się wymianą uszkodzonych części. To najszybszy, najpewniejszy, ale nie najtańszy sposób załatwienia sprawy. Kolejnym sposobem jest wymiana części na nowe samemu. Zakup takich elementów jak zderzak czy maska zazwyczaj nie jest zbytnio problematyczny nawet w przypadku poszukiwaniu części pod kolor naszego auta. Zderzaki oraz maska zazwyczaj osadzone są na kilku śrubach, które łatwo odkręcić i niewiele czasu zajmie nam kompletne usunięcie poprzedniego zestawu elementów i wstawienie nowych.
Polecane jest to w przypadku przede wszystkim zderzaków, gdyż w takich wypadkach są najmniej kosztownym elementem do zakupy. Większy problem stanowią maski, które ciężko dostać o tym samym kolorze co reszta nadwozia.

Naprawa maski samochodowej

Jak więc dokonać naprawy? Naprawa maski samochodowej nie jest bardzo skomplikowana, niemniej wymaga wprawy i kilku niezbędnych dodatków takich jak szpachla czy spray do malowania elementów. Maskę najlepiej jest zdjąć z pojazdu i ułożywszy na płaskiej powierzchni od spodu uderzać zagięte miejsca młotkiem, tak by zredukować wielkość powstałych w wyniku wypadku nierówności elementu. Gdy dojdziemy do momentu, w którym nie jesteśmy w stanie bardziej zmniejszyć pomarszczenia naszej maski, należy na całej długości uszkodzenia rozprowadzić szpachle, tak by wyrównać nierówności do poziomu reszty maski. Gdy nam się to uda, należy spolerować szpachle zaraz po zaschnięciu, by wygładzić jej powierzchnię, co ułatwi później rozprowadzonej warstwie farby dobrze utrwalić się na powierzchni maski. I voila! Możemy cieszyć się naprawioną maską. Teraz pozostaje jedynie założenie maski na zawiasy i zapomnieć, że coś złego kiedykolwiek jej się stało.

 

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …