Jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie – kilka sprawdzonych sposobów

Motoryzacja

W zamierzchłych czasach motoryzacji, aby słuchać ulubionej muzyki w samochodzie, wystarczyło wozić ze sobą pokaźną kolekcję kaset, a potem płyt CD. Czasy jednak zmieniły się, a technologia, również ta związana z rozrywką poszła znacząco do przodu. Dziś znacznie chętnie, z racji wygody, korzystamy z plików w formacie mp3 przechowywanych na naszych telefonach lub aplikacji streamingowych takich jak Apple Music czy Spotify. Pozostaje jednak pytanie jak to wszystko połączyć z samochodem i jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie?

W nowych autach słuchanie muzyki z telefonu to nie problem

Większość nowych aut opuszczających fabryki wyposażona jest w tak zwane systemy inforozrywki. Na desce rozdzielczej pręży się pokaźny ekran dotykowy, z którego możemy bezproblemowo sterować aplikacjami znajdującymi się na naszym telefonie.
Wystarczy, że podepniemy telefon do samochodu kablem USB, a samochód wykryje nasz telefon i umożliwi skorzystanie z Android Auto lub Apple CarPlay.
Dzięki temu możemy cieszyć się swoją ulubioną muzyką, a całym systemem sterować za pośrednictwem ekranu dotykowego w aucie lub nawet klawiszy sterowania umieszczonych na kierownicy pojazdu.
Zdarza się również, że nowsze radia samochodowe wyposażone są w technologie Bluetooth, co sprawia, że słuchanie muzyki w aucie staje się prostrze. W takim wypadku wystarczy, że sparujemy telefon z radiem, dzięki takiemu podłączeniu możemy sterować odtwarzaniem muzyki za pośrednictwem radia.

Kabel AUX

Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w system inforozrywki, ale posiadamy radio, które wyposażone jest w wyjście AUX to tutaj również nie ma najmniejszego problemu, aby cieszyć się ulubioną muzyką w aucie.
Podłączenie telefonu do radia kabelkiem zakończonym z obu stron wtyczką typu mini jack (jack 3,5 mm), jest jednym z łatwiejszych sposobów na to jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie.
W tym wypadku sterować odtwarzaniem muzyki możemy wyłącznie poprzez telefon, co może być niebezpieczne podczas jazdy, a nawet skutkować otrzymaniem przez nas mandatu.

Transmitery FM

Kolejnym sposobem na to jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie jest skorzystanie z transmitera FM.
Po tę metodę sięgnąć musimy jeżeli radioodbiornik w naszym pojeździe nie jest wyposażony ani w technologie Bluetooth, ani w wygodnie umieszczone wejście AUX.
Transmiter FM to niewielkie urządzenie, najczęściej zasilane bezpośrednio z gniazda zapalniczki, które emituje fale radiowe o określonej częstotliwości, którą ustawić musimy na naszym radioodbiorniku.
Możemy podłączyć do niego zarówno pamięć USB jak i telefon.
Jest to jednak rozwiązanie chyba najmniej wygodne i dające nam najgorszą jakość odtwarzanej muzyki.

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …