Jak odpalić zamarzniętego diesla?

Motoryzacja

Dlaczego diesel nie odpala po zimnej nocy? Jak temu zapobiec?

Przed zimą należy przygotować samochód, zadbać o kondycję świec żarowych, sprawnego rozrusznika, mocnego akumulatora. Jednym z warunków odpalenia auta z silnikiem diesla jest również dobre paliwo, bezproblemowo działający układ wtryskowy oraz dobra kompresja.
Bez spełnienia tych podstawowych czynników, będziesz spotykać się z kłopotami z uruchomieniem auta i zatkaniem filtru paliwa spowodowanym zamarznięciem cieczy w przewodach paliwowych.

Jak odpalić zamarzniętego diesla w zimę?

Podczas spadku temperatury olej napędowy, a w zasadzie jego składniki węglowodory parafinowe zmieniają swój stan skupienia z cieczy w stały, przez to dochodzi do zapchania przewodów paliwowych za sprawą wytworzonych grudek. Aby odpalić, należy zwiększyć temperaturę cieczy w przewodach. Jak ogrzać zamarzniętego diesla? Oczywiście, w przypadku, gdy nie masz możliwości umieszczenia samochodu w ciepłym pomieszczeniu. Sprawdzonym sposobem jest: ogrzanie za pomocą powietrza, najlepiej będzie użyć do tego dmuchawy. Uwaga, zabronione jest używanie do tego typu działań, urządzeń wytwarzających iskrę i płomień. Paliwo + iskra = wybuch. Dla własnego bezpieczeństwa, jeżeli nie wiesz jak wykonać to zadanie, zgłoś się do eksperta w dziedzinie silników diesla.

Zapobieganie zamarznięciu diesla

Dobrym sposobem jest wlanie środka rozpuszczającego wytrąconą parafinę np. do pustego baku, zanim zatankujemy (można również po zatankowaniu). Spowoduje on ochronę zawartości przed zmianą stanu skupienia, odpowiednio dobrany uchroni kierowcę, przed konsekwencjami zmiany pogody. Środki takie są dostępne w sprzedaży również na stacji, tak zwane depresatory. Co robią? Podczas mrozu zapobiegają przemianie parafiny z cieczy w ciało stałe.

Co może się wydarzyć w kolejne dni?

Po odpowiedzi na pytanie jak odpalić zamarzniętego diesla? Wypadałoby wspomnieć o tym, jak się zabezpieczyć przed niespodziankami w mroźne dni. Po pierwsze wraz ze zmianą pory roku, stacje paliw okresowo wymieniają dystrybuowane paliwo, które odpowiada aktualnym warunkom atmosferycznym. Zapobiega to zamarzaniu diesla podczas przymrozków. Warto wiedzieć, że od 1-go października do 15-go listopada, sprzedawany jest olej napędowy, który jest odporny do -10 stopni celsjusza a, od listopada do marca wlewany jest olej o zwiększonej do -20 stopni odporności. Pilnowanie jakości paliwa plus dolewanie depresatora do baku przed znacznym ochłodzeniem, zmniejszą prawdopodobieństwo nieodpalenia pojazdu. Kontrolowanie stanu układu paliwowego i jego przepustowości pozwoli Ci cieszyć się jazdą. Teraz już wiesz jak odpalić zamarzniętego diesla. Podziel się wiedzą z innymi!

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …