Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby?

Motoryzacja

Chociaż coraz częściej powraca pomysł zniesienia obowiązku przerejestrowywania pojazdów mechanicznych po ich zakupie, wciąż musimy dokonywać tej czynności, co wiąże się z szeregiem mniej lub bardziej przyjemnych czynności. Jedną z nich jest naklejka rejestracyjna i to, w jaki sposób odkleić ją od szyby. Okazuje się jednak, że sposobów na to jest kilka. Należy jednak pamiętać, aby za każdym razem zachować ostrożność podczas usuwania naklejki rejestracyjnej, gdyż niezależnie od wybranej metody cały proces jest dość inwazyjny i wymaga zastosowania narzędzi i środków, które przez chwilę nieuwagi mogą wyrządzić dość sporę szkody.

Naklejka rejestracyjna jak odkleić – zdarcie nalepki

Naklejkę rejestracyjną możemy z szyby najzwyczajniej zeskrobać, używając do tego najzwyczajniejszej żyletki lub specjalnie do tego przystosowanego narzędzia.

Stosując zwykłą żyletkę, musimy być ostrożni, aby nie porysować powierzchni szyby.

Dobrze jest wspomóc się specjalnym płynem do usuwania naklejek, który ułatwi nam proces jej zdzierania z szyby. W ostateczności możemy również wykorzystać zwykły zmywacz do paznokci, pamiętając jednak o tym, aby nie zachlapać nim plastików, a jeżeli już do tego dojdzie to szybko zetrzeć płyn z ich powierzchni.

Kontakt plastików z płynem do usuwania naklejek lub zmywaczem do paznokci może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Dobrze jest więc zabezpieczyć powierzchnię deski rozdzielczej znajdującą się bezpośrednio pod naklejką ręcznikiem papierowym lub czystą ścierką, aby uniknąć zabrudzeń i w konsekwencji uszkodzenia powierzchni deski rozdzielczej.

Naklejka rejestracyjna jak odkleić – wykorzystaj opalarkę lub suszarkę

Jeżeli chcemy pozbyć się naklejki szybko i skutecznie możemy wykorzystać w tym celu opalarkę.

Skierowanie strumienia ciepłego powietrza na nakleję, powinno rozpuścić klej i umożliwić jej stosunkowo bezproblemowe odklejenie od powierzchni szyby.

Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić i dokonywać tej czynności z zachowaniem należytej staranności.

Zbyt mocne rozgrzanie szyby, zwłaszcza w zimne dni, kiedy na zewnątrz panują niskie, a szczególnie kiedy mówimy o ujemnych temperaturach, może prowadzić do jej pęknięcia. Dobrze jest więc sięgnąć po tę metodę jedynie w ostateczności, kiedy zawiodły inne techniki lub gdy zależy nam na czasie.

W celu rozgrzania naklejki możemy również wykorzystać zwykłą domową suszarkę, będzie to z racji o wiele niższych temperatur pracy, mniej skuteczne, ale zapewne nieco bardziej bezpieczne rozwiązanie.

 

Motoryzacja
Ile kilometrów wytrzymują opony letnie?

Opony samochodowe to kluczowy element gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkownikom. To właśnie ten element samochodu jako jedyny ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi. Dlatego też warto zadbać o to, aby opony naszego samochodu zawsze były w jak najlepszej kondycji. Ile kilometrów zazwyczaj wytrzymują opony letnie i po czym poznać, że należy …

Motoryzacja
Rozwiązanie na hałasy, czyli mata wyciszająca do samochodu

Jeżeli doskwiera nam zbyt duży poziom hałasu w naszym samochodzie, co nie tylko nie pozostaje bez wpływu zarówno na naszą przyjemność odczuwaną podczas jazdy, ale również na nasze zmęczenie, które odbija się bezpośrednio na naszym jak i innych bezpieczeństwie. Na szczęście na nadmierne hałasy dobiegające spod klapy silnika i z …

Motoryzacja
Ubezpieczenia ac samochodu – przed czym chroni?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni nas w razie sytuacji kiedy to my spowodujemy wypadek. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego, które zostanie wywołane przez nas, wszelkie szkody jak i odszkodowania wypłacone zostaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarliśmy umowę ubezpieczenia OC. Ubezpieczenia AC samochodu z zasady chronią nas samych zarówno podczas …