Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby?

Motoryzacja

Chociaż coraz częściej powraca pomysł zniesienia obowiązku przerejestrowywania pojazdów mechanicznych po ich zakupie, wciąż musimy dokonywać tej czynności, co wiąże się z szeregiem mniej lub bardziej przyjemnych czynności. Jedną z nich jest naklejka rejestracyjna i to, w jaki sposób odkleić ją od szyby. Okazuje się jednak, że sposobów na to jest kilka. Należy jednak pamiętać, aby za każdym razem zachować ostrożność podczas usuwania naklejki rejestracyjnej, gdyż niezależnie od wybranej metody cały proces jest dość inwazyjny i wymaga zastosowania narzędzi i środków, które przez chwilę nieuwagi mogą wyrządzić dość sporę szkody.

Naklejka rejestracyjna jak odkleić – zdarcie nalepki

Naklejkę rejestracyjną możemy z szyby najzwyczajniej zeskrobać, używając do tego najzwyczajniejszej żyletki lub specjalnie do tego przystosowanego narzędzia.

Stosując zwykłą żyletkę, musimy być ostrożni, aby nie porysować powierzchni szyby.

Dobrze jest wspomóc się specjalnym płynem do usuwania naklejek, który ułatwi nam proces jej zdzierania z szyby. W ostateczności możemy również wykorzystać zwykły zmywacz do paznokci, pamiętając jednak o tym, aby nie zachlapać nim plastików, a jeżeli już do tego dojdzie to szybko zetrzeć płyn z ich powierzchni.

Kontakt plastików z płynem do usuwania naklejek lub zmywaczem do paznokci może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Dobrze jest więc zabezpieczyć powierzchnię deski rozdzielczej znajdującą się bezpośrednio pod naklejką ręcznikiem papierowym lub czystą ścierką, aby uniknąć zabrudzeń i w konsekwencji uszkodzenia powierzchni deski rozdzielczej.

Naklejka rejestracyjna jak odkleić – wykorzystaj opalarkę lub suszarkę

Jeżeli chcemy pozbyć się naklejki szybko i skutecznie możemy wykorzystać w tym celu opalarkę.

Skierowanie strumienia ciepłego powietrza na nakleję, powinno rozpuścić klej i umożliwić jej stosunkowo bezproblemowe odklejenie od powierzchni szyby.

Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić i dokonywać tej czynności z zachowaniem należytej staranności.

Zbyt mocne rozgrzanie szyby, zwłaszcza w zimne dni, kiedy na zewnątrz panują niskie, a szczególnie kiedy mówimy o ujemnych temperaturach, może prowadzić do jej pęknięcia. Dobrze jest więc sięgnąć po tę metodę jedynie w ostateczności, kiedy zawiodły inne techniki lub gdy zależy nam na czasie.

W celu rozgrzania naklejki możemy również wykorzystać zwykłą domową suszarkę, będzie to z racji o wiele niższych temperatur pracy, mniej skuteczne, ale zapewne nieco bardziej bezpieczne rozwiązanie.

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …