Wymiana przednich błotników
- By : Motorefekt.pl
- Category : Motoryzacja
Wymiana przedniego błotnika w samochodzie nie wydaje wydaje być zbyt skomplikowanym zadaniem. Przed rozpoczęciem prac warto jest zorientować się, ile może kosztować robocizna, czyli wymiana błotnika, a także jego lakierowanie. Warto także dowiedzieć się, gdzie można zakupić odpowiednią część, jak wymienić błotnik w samochodzie, jak powinien być on zamocowany. Warto przed podjęciem wszystkich decyzji dokładnie zorientować się w temacie.
Błotniki przednie
Przednie błotniki są elementami bardzo silnie narażonymi na różnego rodzaju uszkodzenia. Przychodzi czas, że wymagają one naprawy lub wymiany. Z upływem czasu na każdym materiale powstają drobne wgniecenia lub obtarcia, bądź też korozja, która powodują uderzenia kamieni. Przednie błotniki w przeciwieństwie do tych ulokowanych z tyłu, nie są trwale przyłączone do poszycia dachu oraz jego słupków. Najogólniej rzecz ujmując, mniej trudności sprawia wymiana ich na nowe, przy czym łatwiej uniknąć poważnych ingerencji w nadwozia pojazdu. Po długim użytkowaniu pojazdów na błotnikach znajdują się zazwyczaj ślady korozji oraz obtarć spowodowanych podczas parkowania. Tego typu ślady użytkowania można pozostawić, lub wymienić błotniki na nowe I zalakierować. Warto najpierw sprawdzić cenę nowego błotnika dla konkretnego typu auta.
Demontaż przednich błotników
Kwestia demontażu przednich błotników nie powinna raczej sprawiać większych problemów. Polega ona na odkręceniu kilku śrub. Jak wymienić błotnik w samochodzie? W tym miejscu należy nadmienić, że błotnik jest przymocowany do nadwozia nie tylko śrubami, które umieszczona są w komorze silnika, ale również i tymi, które dostrzeżemy demontując nadkola.
Wymiana przedniego błotnika
Tego rodzaju przedsięwzięcie z pozoru wydaje się nie być szczególnie skomplikowanym. Natomiast należy pamiętać, że profesjonalnym lakierowaniem powinien się już zająć prawdziwy fachowiec. Ten element samochodu jest bardzo mocno narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.
Kupno i dopasowanie błotników
Zanim przystąpi się do wymiany błotników, należy najpierw zweryfikować elementy dostępne na rynku. Jeśli chodzi o auta ze starszym rocznikiem, może być z tym problem. Do tego należy doliczyć także koszty montażu oraz lakierowania. Niektóre firmy oferują także zamienniki oryginalnych części, co zdecydowanie jest tańszym rozwiązaniem. W pierwszej kolejności należy dopasować nowe błotniki do auta. Zadanie to należy wykonać z największą precyzją, aby uniknąć szczelin i nierówności. Walory estetyczne są równie istotne. Gdy dopasowane się błotniki, należy ponownie je zdemontować, polakierować i wówczas zamontować.