Alfa Romeo Giulia – idealny samochód prosto z Włoch?

Motoryzacja

Alfa Romeo Giulia drugiej generacji to następca kultowego pojazdu z lat 60 ubiegłego stulecia. Opis tego samochodu możnaby skrócić do jednego zdania. Giulia po prostu zachwyca. Ci, którzy mieli to szczęście, aby zasiąść za kierownicą tego włoskiego rumaka, rozpływają się w zachwytach nad tym jak finezyjnie i precyzyjnie zestrojone jest zawieszenie i jak wrażenia z jazdy idą w parze z jakością wykończenia Alfy.

Alfa Romeo Giulia – gama silników

Pod maską Giulii znajdziemy, jak na auto o sportowym charakterze, dość szeroką gamę silników.
Jeżeli chodzi o silniki benzynowe, pod maską znajdziemy jednostki, które potrafią wykrzesać z siebie od 200 KM do pokaźnych 510 KM.
Mowa o 2 litrowych jednostkach 2.0 Turbo 200 KM, 2.0 TBi 280 KM oraz 2.0 Turbo 280 KM.
Dla rządnych jeszcze mocniejszych wrażeń w gamie znajdziemy 2.9 V6 510 KM oraz 2.9 Turbo 510 KM.
Jednak i to nie wszystko, ponieważ Alfa Romeo Giulia opuszzała również fabryke wyposażona w silniki diesla. Od 150 konnego 2.2 JTD po 210 konne 2.2. Turbo lub 2.2 JTD.

Alfa Romeo Giulia spalanie

Jeżeli chodzi o diesle to tutaj w silnikach 2.2 JTD nie ma szaleńśtwa i Alfa Romeo Giulia spalanie utrzymuje na rozsądnym poziomie poniżej 7 litrów ropy na 100 km pokonanej trasy.
Nieco inaczej wygląda to w silnikach benzynowych. Tutaj apetyt Giulii na paliwo wzrasta wraz z mocą jednostek.
Jeżeli chcemy „oszczędnej” benzyny w Alfie, musimy wybrać najsłabszą jednostkę 2.0 Turbo o mocy 200 KM, tylko ona konsumuje mniej niż 10l/100 km, chociaż i tutaj jest niezwykle blisko tego wyniku (spalanie rzędu 9,9l/100 km).
Najbardziej łasy na paliwo jest silnik 2.9 V6 510 KM, który bez problemu połknie 15l/100 km.
Pozostałe jednostki spalają od 10l do 12l na 100 km.

Alfa Romeo Giulia oczami właścicieli

Właścicieli Alf oceniają je bardzo wysoko.
Giulia plusuje głównie za bezawaryjność, układ jezdny oraz wspomniany wcześniej całokształt, na który składa się perfekcyjne wykończenie oraz zestrojenie zawieszenia.
Jeżeli już coś doskwiera posiadaczom Alfy Romeo Giulia to wady typowe dla usportowionych aut, czyli widoczność oraz przestrzeń zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.
Niemniej jednak cięzko jest znaleźć kogoś, kto z posiadania Alfy byłby niezadowolony.
Według właścicieli Giulia jest autem niemal perfekcyjnym i nie przeszkadza im nawet dość spory apetyt na benzynę.
Niestety mimo znakomitych silników, świetnej stylistyki i wrażeń z jazdy, przez które nie można nie zakochać się w Alfie Romeo Giulia, wciąż jest to auto mało popularne na naszych drogach.

 

Motoryzacja
Jak często należy wymieniać olej w samochodzie?

Był ciepły letni dzień, kiedy pan Janusz postanowił wyruszyć w długo oczekiwaną podróż swoim klasycznym samochodem. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, gdy zaczął dostrzegać, że jego ukochane auto nie pracuje tak płynnie, jak zwykle. Po krótkim postoju na stacji diagnostycznej okazało się, że przyczyną był zaniedbany olej …

Motoryzacja
Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …