Gdzie najlepiej? Ładowanie samochodów elektrycznych cena

Motoryzacja

Stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

Gdzie mieszkasz? Ile masz stacji ładowania w pobliżu? Jak dużo samochodów elektrycznych jeździ po Twoim mieście, od tego zależy, jakie masz możliwości. Tak samo jest z cenami paliw. Kiedyś stacji paliw nie było dużo, więc każda nakładała swoją cenę paliwa. Im dalej do stacji, tym wyższa cena. To samo możemy zauważyć pośród cen za kilo Wato godzinę. Przykładowo na jednej z popularnych stacji benzynowych w Polsce, możesz naładować swój samochód, za (niecałe) 2 zł za kWh do tego dolicz postój powyżej 45 minut, który wynosi sumę opłaty za ładowanie samochodu elektrycznego PLN/kWh i PLN/min. Ładowanie samochodów elektrycznych cena, najczęściej zadawane pytanie w wyszukiwarkach internetowych. Odpowiadając, nie ma jednej ceny dla wszystkich. Cena na stacjach zależy od miejscowości, zapotrzebowania, ilości punktów w okolicy, ilości salonów samochodowych itp. Najlepiej jest sprawdzić kilka punktów ładowania i porównać, jeżeli nie mamy możliwości.

Ładowanie z gniazda w domu

Najatrakcyjniejszą dla posiadacza samochodu elektrycznego jest taryfa G12w. Cena w tej taryfie za kWh wynosi około 0.39zł. Daje ona konkurencyjne stawki nie tylko popołudniami i nocą także w weekendy. Biorąc pod uwagę, że statystyczny użytkownik ładuje auto raz w tygodniu, można tę czynność zaplanować na dni, w których warto spędzić czas bez elektryka. Przykładowo niehandlowa niedziela.
W gospodarstwie domowym, które działa według taryfy G11w, ładowanie samochodów elektrycznych cena wynosi około 0,55zł za jedną kWh.

Gdzie najlepiej zaplanować ładowanie pojazdu

Porównując ceny za kWh, to stacja ładowania samochodów elektrycznych jest drogim i mało wygodnym sposobem przynajmniej w Polsce. Stacji do ładowania samochodów elektrycznych jest mniej niż jedna na miasto. Oczywiście w obszarach o większym zaludnieniu na metr kwadratowy takich stacji pojawia się coraz więcej. Mimo to daleko nam do Holendrów posiadających kilka stanowisk na jednym OSIEDLU. Warto o tym pamiętać planując podróż dłuższą niż zasięg kilometrowy baterii.
Ponadto przy planowaniu wyjazdu, warto porównać oferty poszczególnych dostawców, które pojawiają się na trasie, dlatego, że mogą się one znacznie różnić od siebie. W internecie dostępne są mapy, takie z trasami od poszczególnych dostawców, jak i zbiorowe wspólne dla wielu dostawców. Wpisując ładowanie samochodów elektrycznych cena dowiemy się o ofertach i dostępnych lokalizacjach w Polsce. Użytkując auto elektryczne na co dzień warto również barć udział w programach lojalnościowych. Dzięki temu można wygrać darmowe minuty na ładowanie, darmowy postój lub zniżkę.

100km samochodem elektrycznym

Zastanawiasz się pewnie, ile kWh na 100 km zużyje samochód z napędem elektrycznym? Dobre pytanie, według producentów baterie mają zasięg od 380 do 530 km. Przejechanie więc 100 km zużyje między 13, a 17 kWh, przykładowo samochód o mocy 130 KM naładujemy w 40 minut do 80 procent. To znaczy, że przejedziemy około 250 km.

 

Motoryzacja
Jak często należy wymieniać olej w samochodzie?

Był ciepły letni dzień, kiedy pan Janusz postanowił wyruszyć w długo oczekiwaną podróż swoim klasycznym samochodem. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, gdy zaczął dostrzegać, że jego ukochane auto nie pracuje tak płynnie, jak zwykle. Po krótkim postoju na stacji diagnostycznej okazało się, że przyczyną był zaniedbany olej …

Motoryzacja
Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …