Gdzie najlepiej? Ładowanie samochodów elektrycznych cena

Motoryzacja

Stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

Gdzie mieszkasz? Ile masz stacji ładowania w pobliżu? Jak dużo samochodów elektrycznych jeździ po Twoim mieście, od tego zależy, jakie masz możliwości. Tak samo jest z cenami paliw. Kiedyś stacji paliw nie było dużo, więc każda nakładała swoją cenę paliwa. Im dalej do stacji, tym wyższa cena. To samo możemy zauważyć pośród cen za kilo Wato godzinę. Przykładowo na jednej z popularnych stacji benzynowych w Polsce, możesz naładować swój samochód, za (niecałe) 2 zł za kWh do tego dolicz postój powyżej 45 minut, który wynosi sumę opłaty za ładowanie samochodu elektrycznego PLN/kWh i PLN/min. Ładowanie samochodów elektrycznych cena, najczęściej zadawane pytanie w wyszukiwarkach internetowych. Odpowiadając, nie ma jednej ceny dla wszystkich. Cena na stacjach zależy od miejscowości, zapotrzebowania, ilości punktów w okolicy, ilości salonów samochodowych itp. Najlepiej jest sprawdzić kilka punktów ładowania i porównać, jeżeli nie mamy możliwości.

Ładowanie z gniazda w domu

Najatrakcyjniejszą dla posiadacza samochodu elektrycznego jest taryfa G12w. Cena w tej taryfie za kWh wynosi około 0.39zł. Daje ona konkurencyjne stawki nie tylko popołudniami i nocą także w weekendy. Biorąc pod uwagę, że statystyczny użytkownik ładuje auto raz w tygodniu, można tę czynność zaplanować na dni, w których warto spędzić czas bez elektryka. Przykładowo niehandlowa niedziela.
W gospodarstwie domowym, które działa według taryfy G11w, ładowanie samochodów elektrycznych cena wynosi około 0,55zł za jedną kWh.

Gdzie najlepiej zaplanować ładowanie pojazdu

Porównując ceny za kWh, to stacja ładowania samochodów elektrycznych jest drogim i mało wygodnym sposobem przynajmniej w Polsce. Stacji do ładowania samochodów elektrycznych jest mniej niż jedna na miasto. Oczywiście w obszarach o większym zaludnieniu na metr kwadratowy takich stacji pojawia się coraz więcej. Mimo to daleko nam do Holendrów posiadających kilka stanowisk na jednym OSIEDLU. Warto o tym pamiętać planując podróż dłuższą niż zasięg kilometrowy baterii.
Ponadto przy planowaniu wyjazdu, warto porównać oferty poszczególnych dostawców, które pojawiają się na trasie, dlatego, że mogą się one znacznie różnić od siebie. W internecie dostępne są mapy, takie z trasami od poszczególnych dostawców, jak i zbiorowe wspólne dla wielu dostawców. Wpisując ładowanie samochodów elektrycznych cena dowiemy się o ofertach i dostępnych lokalizacjach w Polsce. Użytkując auto elektryczne na co dzień warto również barć udział w programach lojalnościowych. Dzięki temu można wygrać darmowe minuty na ładowanie, darmowy postój lub zniżkę.

100km samochodem elektrycznym

Zastanawiasz się pewnie, ile kWh na 100 km zużyje samochód z napędem elektrycznym? Dobre pytanie, według producentów baterie mają zasięg od 380 do 530 km. Przejechanie więc 100 km zużyje między 13, a 17 kWh, przykładowo samochód o mocy 130 KM naładujemy w 40 minut do 80 procent. To znaczy, że przejedziemy około 250 km.

 

Motoryzacja
Jaką wybrać powłokę ceramiczną na lakier?

Powłoki ceramiczne na lakier samochodowy to preparaty mające zabezpieczyć lakier samochodowy przed objawami starzenia (jak matowienie) oraz przed czynnikami zewnętrznymi (np. ptasie odchody, kwaśne deszcze czy inne). Jak długo powłoka utrzymuje się na lakierze? Producenci powłok podają zazwyczaj trwałość ceramiki na lakierze w latach. według ekspertów podana trwałość pozwala ocenić …

Motoryzacja
Czy wiesz jak wygląda przegląd samochodu?

Co roku odwiedzasz stację kontroli pojazdów, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest tam sprawdzane? Skoro jesteś kierowcą, to nie zdziwi Cię fakt, że każdy samochód, potrzebuje kontroli pod względem bezpieczeństwa. Zastanawiało Cię kiedyś, co dokładnie jest badane podczas takiego przeglądu? Zacznijmy od tego, jak często wymagany jest przegląd? W …

Motoryzacja
Dlaczego zostaje zaniżona wartość auta przy szkodzie całkowitej?

Obniżenie wartości pojazdu przy kasacji. Warto zacząć od doinformowania. Na początek, pojazd zostaje wyceniony niżej, niż był sprzedany obecnemu właścicielowi, ponieważ przy sprzedaży brane są pod uwagę zalety, jakie w posiada w swojej budowie. Natomiast nie można tego powiedzieć o pojeździe, który został uszkodzony. Jego wartość rynkowa spadła, gwarancja producenta …