Jak odpalić zamarzniętego diesla?

Motoryzacja

Dlaczego diesel nie odpala po zimnej nocy? Jak temu zapobiec?

Przed zimą należy przygotować samochód, zadbać o kondycję świec żarowych, sprawnego rozrusznika, mocnego akumulatora. Jednym z warunków odpalenia auta z silnikiem diesla jest również dobre paliwo, bezproblemowo działający układ wtryskowy oraz dobra kompresja.
Bez spełnienia tych podstawowych czynników, będziesz spotykać się z kłopotami z uruchomieniem auta i zatkaniem filtru paliwa spowodowanym zamarznięciem cieczy w przewodach paliwowych.

Jak odpalić zamarzniętego diesla w zimę?

Podczas spadku temperatury olej napędowy, a w zasadzie jego składniki węglowodory parafinowe zmieniają swój stan skupienia z cieczy w stały, przez to dochodzi do zapchania przewodów paliwowych za sprawą wytworzonych grudek. Aby odpalić, należy zwiększyć temperaturę cieczy w przewodach. Jak ogrzać zamarzniętego diesla? Oczywiście, w przypadku, gdy nie masz możliwości umieszczenia samochodu w ciepłym pomieszczeniu. Sprawdzonym sposobem jest: ogrzanie za pomocą powietrza, najlepiej będzie użyć do tego dmuchawy. Uwaga, zabronione jest używanie do tego typu działań, urządzeń wytwarzających iskrę i płomień. Paliwo + iskra = wybuch. Dla własnego bezpieczeństwa, jeżeli nie wiesz jak wykonać to zadanie, zgłoś się do eksperta w dziedzinie silników diesla.

Zapobieganie zamarznięciu diesla

Dobrym sposobem jest wlanie środka rozpuszczającego wytrąconą parafinę np. do pustego baku, zanim zatankujemy (można również po zatankowaniu). Spowoduje on ochronę zawartości przed zmianą stanu skupienia, odpowiednio dobrany uchroni kierowcę, przed konsekwencjami zmiany pogody. Środki takie są dostępne w sprzedaży również na stacji, tak zwane depresatory. Co robią? Podczas mrozu zapobiegają przemianie parafiny z cieczy w ciało stałe.

Co może się wydarzyć w kolejne dni?

Po odpowiedzi na pytanie jak odpalić zamarzniętego diesla? Wypadałoby wspomnieć o tym, jak się zabezpieczyć przed niespodziankami w mroźne dni. Po pierwsze wraz ze zmianą pory roku, stacje paliw okresowo wymieniają dystrybuowane paliwo, które odpowiada aktualnym warunkom atmosferycznym. Zapobiega to zamarzaniu diesla podczas przymrozków. Warto wiedzieć, że od 1-go października do 15-go listopada, sprzedawany jest olej napędowy, który jest odporny do -10 stopni celsjusza a, od listopada do marca wlewany jest olej o zwiększonej do -20 stopni odporności. Pilnowanie jakości paliwa plus dolewanie depresatora do baku przed znacznym ochłodzeniem, zmniejszą prawdopodobieństwo nieodpalenia pojazdu. Kontrolowanie stanu układu paliwowego i jego przepustowości pozwoli Ci cieszyć się jazdą. Teraz już wiesz jak odpalić zamarzniętego diesla. Podziel się wiedzą z innymi!

 

Motoryzacja
Dorabianie kluczyka do samochodu. Ile kosztuje i jak to zrobić?

Dorabianie kluczyka do samochodu to proces, który może wydawać się skomplikowany, ale jest niezwykle ważny dla każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy zgubiłeś klucz, uszkodziłeś go, czy po prostu chcesz mieć zapasowy na wszelki wypadek, dorobienie kluczyka do samochodu to coś, co warto zrealizować. Posiadanie dodatkowego klucza może zaoszczędzić wiele …

Motoryzacja
Jak obliczyć spalanie samochodu?

Znajomość spalania samochodu niesie ze sobą wiele korzyści, które mogą przyczynić się do oszczędności kosztów paliwa oraz lepszego planowania podróży. Przede wszystkim, wiedza na temat tego, ile pali auto, pozwala na bardziej ekonomiczną jazdę i kontrolę wydatków związanych z eksploatacją pojazdu. Korzyści ze znajomości spalania samochodu: Oszczędność pieniędzy – Świadomość, …

Motoryzacja
Czy opony mają wpływ na spalanie?

Opony są jednym z najważniejszych elementów pojazdu, mającym bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz zużycie paliwa. W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i ekonomia odgrywają kluczową rolę w naszych decyzjach, warto zastanowić się, jak opony wpływają na spalanie paliwa. Czy wybór odpowiednich opon może przynieść realne oszczędności i zmniejszyć nasz …