Szlifowanie CNC – jakie są najważniejsze zalety?

Motoryzacja

Wykończenie powierzchni to ostatni, a pod pewnym względem najważniejszy etap powstawania detalu. W końcu musi on nie tylko spełniać wysokie wymagania dotyczące jakości, ale też estetyki. Z pomocą przychodzi więc szlifowanie jako metoda precyzyjnej obróbki przedmiotów. Sprawdź, jakimi zaletami się wyróżnia i dlaczego warto z niej skorzystać przy realizacji własnych projektów.

Na czym polega szlifowanie CNC?

Obróbka ścierna metalu jest całkiem prosta w realizacji. Wystarczy znać podstawy programowania (do ustalania parametrów pracy maszyn) i zasady projektowania. Całą resztą zajmie się maszyna CNC – w tym przypadku szlifierka. Podczas procesu narzędzia są przesuwanie wzdłuż osi X, Y i Z, co pozwala na równomierne usuwanie materiału z powierzchni przedmiotu. W efekcie pozostaje warstwa o niskiej chropowatości, która cechuje się wysokimi walorami estetycznymi oraz higienicznymi.

Precyzja wykonania szlifowania

To bodaj najważniejsza zaleta wynikająca z procesu. Szlifowanie CNC osiąga dokładność znacznie przewyższającą to, co może zrobić człowiek. Odpowiedni dobór narzędzi pozwala uzyskać bardzo gładką powierzchnię nie tylko na płaskich elementach, ale też kulistych. Istnieją nawet kołowe szlifierki do wałków, które z powodzeniem poradzą sobie z prętami czy walcami.

W pełni automatyczna obróbka mechaniczna

Nie można zapomnieć o powtarzalności metody. Wystarczy raz ustawić parametry pracy szlifierki, aby obrobiła wszystkie potrzebne elementy. Mowa nie tylko o dziesiątkach, ale nawet tysiącach elementów! Komputerowo sterowana obróbka mechaniczna umożliwia wykończenie przedmiotów w dokładnie takim samym standardzie, co jest szczególnie przydatne w branży motoryzacyjnej czy elektronicznej, gdzie klienci chcą otrzymywać produkty o dokładnie takich samych właściwościach.

Szeroki zakres obróbki mechanicznej

Szlifowanie dotyczy najczęściej metali, a zwłaszcza stali nierdzewnej i aluminium. To z nich powstają przedmioty cechujące się wysoką higienicznością, co ma zastosowanie zwłaszcza w branży medycznej. Trzeba przy tym wiedzieć, że szlifierki poradzą sobie z nawet z delikatniejszymi materiałami, takimi jak drewno czy tworzywa sztuczne. Wystarczy zmienić parametry pracy oraz wziąć pod uwagę kilka zmiennych, aby narzędzia starannie wygładziły powierzchnię mebli, elementów dekoracyjnych czy prefabrykatów do budowy domów.

Wydajność szlifowania CNC

Wreszcie należy wspomnieć o efektywności procesu. Sterowane komputerowo szlifowanie doskonale nadaje się do produkcji wielkoseryjnej ze względu na wspomnianą już powtarzalność oraz precyzję, a także szybkości realizacji. Maszyna jest w stanie obrobić znacznie więcej przedmiotów w ciągu godziny niż człowiek.

Komu powierzyć szlifowanie CNC?

Tylko profesjonaliści gwarantują należytą jakość wykonania. Dlatego warto skorzystać z pomocy firmy Sacher. Dysponuje ona nowoczesnym parkiem maszynowym, który jest w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie w zakresie obróbki mechanicznej, a zwłaszcza szlifowania CNC. Zadzwoń lub napisz maila do jej przedstawicieli, aby uzgodnić szczegóły współpracy.

Motoryzacja
Przyczepy campingowe dla pary bez dzieci: jaki model wybrać?

Większość samotnie podróżujących par preferuje kampery lub kamper vany, jednak nie brakuje takich, które jednak wolą postawić na przyczepę kempingową. I trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentne zalety przyczepy: niższą cenę zakupu, możliwość zostawienia jej na kempingu i zwiedzania okolicy autem oraz niskie koszty eksploatacji. Przyczepy campingowe …

Motoryzacja
Jak prawidłowo odczytać rozmiar opon? Sprawdź!

Nadszedł czas na wymianę opon w Twoim samochodzie? Podczas poszukiwań nowych egzemplarzy zwróć uwagę nie tylko na cenę czy jakość wykonania, ale – przede wszystkim – rozmiar. Oznaczenia i liczby na bocznych ścianach opon mogą być mylące dla wielu kierowców. Warto poświęcić trochę czasu na ich rozszyfrowanie, ponieważ prawidłowy rozmiar …

Motoryzacja
Jakie są najczęstsze objawy uszkodzonego rozrządu?

Układ rozrządu, tak jak wszystkie części samochodowe odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu pojazdu. Niestety w wyniku nieustannej eksploatacji jest narażony na uszkodzenia, zużycie oraz wiele awarii. Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzi hurtownia motoryzacyjna w Radomiu, gdzie można nabyć nowe, w pełni sprawne części – w tym właśnie …